HAKKIMIZDA

1985 Tarihinde kurulan İBER Dış Ticaret Limitet Şirketi yabancı dil eğitimi veren tüm kurumların dergi, kitap, CD, video,  oyun, poster ve çeşitli dijital materyal gereksinimlerini karşılayarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kurucularımızın yabancı dilde eğitime bakışı, 1977 yılında İtalya' da aynı felsefeyi benimseyerek kurulmuş olan ELI (European Language Institute) ile benzer olduğundan şirketimiz 1986 yılında ELI'nin Türkiye temsilcisi olma yetkisini almıştır. Yabancı dilin çok küçük yaştan itibaren öğrenilmesi gerektiği ve bunun mutlaka oyunlarla eğlenceli biçimde yapılması ortak görüşü, ELI ile İBER'in yıllardır süren iş birliğinin temelini oluşturmuştur.

Şirketimiz ilk kurulduğunda İngilizce dil dergileri Tot, Kid, Teen ve bunların Fransızca ve Almanca baskılarıyla Türkiye'nin her bölgesindeki eğitim kurumlarına kendisini tanıtmış, titiz ve düzenli çalışmalarıyla bütün eğitim kurumlarının güvenini kazanmıştır. Ürün yelpazemiz her yıl gelişmiş ve günümüzde ELT, DAF, FLE, ELE, ILS olmak üzere çok zengin bir kataloga ulaşmıştır.

ELI’nin konularında uzman yazar ve editörlere hazırlattığı ders kitapları, ünlü çocuk kitabı yazarlarının yazdığı ve dünyaca tanınmış çizim ustalarının resimlendirdiği okuma kitapları ve bunların beraberindeki dijital materyal ile günümüz öğrencilerinin tüm gereksinimlerine cevap verecek niteliktedir.  Yayınların tamamı Avrupa Dil Eğitimi Ortak Kriterleri'ne (CEF) uyumludur ve öne çıkan özellikleri ile yabancı dil eğitimcilerinin tercih nedeni olmuştur.

İBER büyük şehirlerdeki acenteleri ve satış temsilcileri ile tanıtım ve dağıtım ağını geliştirmekte ve yıllar içinde kazandığı itibarını sürdürmektedir.